מה זה חברת טייטל?

מה זה חברת טייטל?

מה זה חברת טייטל? לחברת הטייטל יש תפקיד סופר קריטי בתהליך, בסגירת העסקה וגם בדברים שעלולים לצוץ לאחר הסגירה.

וכדי לעשות סדר בדברים החלטנו לשתף מהידע והניסיון שלנו עם חברות טייטל בכתבה הבאה:

 • מהי חברת טייטל?

חברת טייטל היא חברה שמורכבת מעורכי דין וסוכני ביטוח שתפקידה ללוות מבחינה משפטית וביטוחית את תהליך העברת הבעלות של נכס נדל"ני והכספים בעסקה, החברה נמצאת בפיקוח של הממשל הפדראלי של ארה"ב.

חברת הטייטל היא חברה ניטרלית ומטרתה לשרת ולהגן על כל הצדדים בתהליך – מוכר, קונה, מתווך, קבלן, Hard money lander וכל איש שירות אחר שקשור לתהליך ולוודא שכל אחד יקבל את חלקו בהתאם להסכם. תפקיד חשוב נוסף של הטייטל הוא לוודא שאין חובות/ שעבודים/ עיקולים על הנכס.

במידה וקיימים כאלה (בד"כ מדובר בחובות לחברות המים/ חשמל/ גז/ עירייה) חברת הטייטל תדאג להעביר את הסכומים הנדרשים לכיסוי החובות מתוך הכספים שלהם זכאי המוכר בעסקה.

 • מהו ביטוח טייטל?

ביטוח הטייטל – Title Insurance, זהו ביטוח שניתן ע"י חברת הטייטל עבור הבדיקות שחברת הטייטל ביצעה במהלך תקופת סגירת העסקה למקרה של תביעה עתידית הקשורה לתוצאות הבדיקות.

אחריות זו אינה מוגבלת בזמן. כלומר, אם חברת הטייטל ביצעה בדיקה על נכס והוציאה אישור שאין עליו עיקולים, אבל לאחר מספר שנים מתגלה שהיא טעתה וכן יש עיקולים על הנכס, ביטוח הטייטל מכסה את המשקיע מהפסדים.

מיד לאחר רכישה באמצעות חברת הטייטל, תקבלו מחברת הטייטל את שטר המכר המקורי, פוליסת ביטוח טייטל וכל מסמך אחר הקשור בעסקת הרכישה.

כך תוכלו להגן על עצמכם ולא להיות תלויים בצד שלישי (מתווך או כל גורם אחר אשר ליווה אותך בעסקה) כדי לקבל את מסמכי הרכישה והבעלות.

עלות השימוש בחברת טייטל הוא כ1.5%, כולל הביטוח. מומלץ לבצע בדיקה מקדימה בנוגע לחברת הטייטל איתה תעבדו (לוודא שהיא קיימת ואם קיימות המלצות עליה).

כמשקיעים, חשוב להיות מוגנים בתהליך רכישת הנדל"ן ולא לוותר על התהליך הזה, שכן אתם עלולים למצוא את עצמכם מעבירים כסף ישירות למוכר וחושפים את עצמכם לאפשרות שתישארו בסוף ללא בית.

חשוב להעביר את הכסף אך ורק לחשבון של חברת הטייטל, שכאמור מוודאת שאין לנכס חובות כלשהם, ואם יש היא משלמת אותם ורק אז מעבירה את התשלום למוכר.

 • איך נקבע גובה התשלום לחברת הטייטל?

לרוב עלות השירות של חברת הטייטל הינו כ-1.5% מגובה העסקה. נכון זה סכום לא מבוטל אבל שווה את ההשקעה כיוון שאי שימוש בטייטל אם הצד השני יסכים לכך עלול לעלות לכם סכומים גבוהים בהרבה ומפח נפש גדול בעתיד.

השימוש בחברת טייטל נותן לכם בטחון גבוה שהכספים מועברים לאדם ולחשבון הנכון כדת וכדין ויש עליהם ביטוח מה שאומר שגם במקרה שקרה משהו בלתי צפוי לחברת הטייטל הכסף שלכם מבוטח ותוכלו לקבל לפחות את רובו בחזרה.

 • מהו מסמך ה-HUD?

מסמך ה- HUD הינו חלק ממסמכי הסגירה של העסקה הוא יונפק ע"י הטייטל עבור כל עסקה.

מסמך ה-HUD מציג ומסכם את כל העלויות הכרוכות בתהליך רכישת הנכס ואת הסכום שהקונה נדרש להעביר לטייטל לטובת רכישת הנכס.

 • מה ההבדל בין טייטל לבין Escrow (נאמנות)?

אחד מהשירותים של חברת הטייטל הוא מתן חשבון נאמנות (ESCROW) כלומר שמירת כספי עלות העסקה בחשבון מבוטח ושיועבר אל המוכר רק לאחר בירור ווידוא שהנכס נקי מחובות ושעבודים וכל השירותים הכלולים בהעברת הכספים בעסקה בעוד שחברת הטייטל אחראית על הפקת ה-Title Insurance והבדיקות המשפטיות על הנכס.

 • ‏האם יש חובה בשירותי נוטריון בתהליך?

התשובה מתחלקת ב-2:

ברכישת הנכס – לרוב אין צורך בנוטריון וזהו תהליך יחסית פשוט ומהניסיון שלנו ברוב המקרים החתימה על מסמכי הסגירה היא אלקטרונית ואין צורך בנוטריון.

במכירת הנכס – לאחר שנקבע תאריך הסגירה שבו תתבצע עסקת הרכישה ויועברו הכספים ולאחר שהטייטל וידא שאין דברים שיכולים למנוע ולעכב את קיום העסקה ישלחו אלינו מסמכי הסגירה (במייל).

על מסמכי הסגירה אנחנו נחתום ידנית מול נוטריון מקומי ונשלח את העותק החתום אל חברת הטייטל ובמקביל נשלח אליהם עותק סרוק.

לרוב ניתן לסגור את העסקה עם העותק האלקטרוני ואת העותק המקורי נשלח אליהם במשלוח מהיר עם חברת שליחויות.

לפעמים יש חברות טייטל שמבקשות לחתום מול נוטריון אמריקאי – ניתן למצוא אחד כזה בשגרירות האמריקאית ולפעמים נתבקש בנוסף לנוטריון לקבל חתימת אפוסטיל שזו חתימת מזכירות בית משפט שמאשרת את זהותו של הנוטריון שחתמנו מולו. 

 • ‏טיפים מהנסיון שלנו 

 1. אל אל אל תכנסו לעסקה בלי טייטל ובלי Title Insurance לטעמנו זה שירות שהוא חובה ולא מותרות.
 2. ביחס לחברת הטייטל – כמו בבחירת כל נותן שירות גם את חברת הטייטל כדאי ומומלץ מאוד לראיין ולוודא:
  1. שהם עובדים עם משקיעים מחוץ לארה"ב לבדוק מה הדרישות שלהם ביחס לחיתום?
  2. האם ניתן לשלוח מסמכים אלקטרונית או שחייב בדואר מהיר? והאם זה ישפיע על מועד הסגירה?
  3. כמובן לבקש ממליצים ולבדוק ברשת לגביי החברה.
 3. ביחס לנוטריון חשוב לוודא שהנוטריון שתבחרו לעבוד מולו מתמחה בעסקאות נדל"ן בארה"ב זה קריטי לתהליך ויכול להשפיע על גובה התשלום למרות שמחיר חתימה נוטריונית קבוע בחוק אבל מי שמתמחה ידע להגיד איזה מסמכים נחוצים באמת לחתימה ואילו מיותרים ובכך יחסוך כספים רבים.
 4. ביחס ל-HUD – כדאי לבדוק עם חברת הטייטל את האפשרות לשלם לחלק מבעלי המקצוע (כמובן לקבל את אישורם לפני) לשלם להם מתוך התשלום של הסגירה ואז יהיה איזכור של התשלומים הנ"ל ב-HUD וניתן יהיה להשתמש בחלק מהם כהוצאה בדוחות המס השנתיים שלכם.

מחפשים חברת טייטל בארה"ב? הנה לינק לחברה שעובדת בכל רחבי ארה"ב וכאן הם נותנים כמה מונחים וההסבר שלהם לחצו כאן

אם נהניתם מהכתבה ומעניין אתכם ללמוד קצת יותר על הוצאות שכירות לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *