חמש שאלות שצריך לשאול לפני השקעה בנדל"ן

5 שאלות שצריך לשאול לפני שמשקיעים בנדל"ן

לאחרונה פנו אלינו מספר משקיעים בשבועות האחרונים שהסתבכו עם השקעות הנדל"ן שלהם בארה"ב ולכן כתבנו חמש שאלות שצריך לשאול לפני השקעה בנדל"ן.

האמת שזה ממש כואב לשמוע על זה, ממש! ברמה האישית כי כואב לנו שיש אנשים שמנצלים תמימות וחוזר ניסיון של אנשים כדי להרוויח על חשבונם כסף.

אבל לא סתם כסף אלא הרבה מאוד כסף בדרכים לא ישרות.

אנחנו עוזרים להם בדרך הכי טובה שאנחנו יכולים כדי למזער את נזקים וההפסדים שלהם למינימום האפשרי.

אבל מפח הנפש, האכזבה וחוסר האמון של אותם אנשים נפגע בצורה מאוד בסיסית ועמוקה באנשים ובמיוחד באלה שעוסקים בנדל"ן וזה הפסד ענק ל-2 הצדדים.

לא יודעת מה הסיבה שלכם אבל נדל"ן הוא כלי מ-ד-ה-י-ם בעינינו ליצירה בחיים, כמעט כמו מכחול על קנבס אם יורשה לי לרגע להשתמש באנלוגיה ציורית.
הבעיה היא שבאותה המידה נדל"ן הוא תחום עם סיכון – אין אפשרות אחרת פשוט אין.

אז מה כן אפשרי?

נושא הסיכון חייב לעלות ולהיאמר ולשים אותו על השולחן. לפני שמחליטים אם השקעות נדל"ן מתאימות לנו או לא כדאי ואפילו חייב לענות על מס' שאלות מקדימות:
1. מה המטרה שלנו בהשקעה בנדל"ן? כדי לבדוק אם יש לנו באמצעים שעומדים לרשותנו דרך להשיג את המטרה.
2. איזה סיכונים עומדים לפנינו בעסקה?
3. ‏לכמה זמן אני רוצה להשקיע? האם הכסף זמין להשקעה? ומתי אני צופה שאצטרך אותו חזרה?
4. ‏איזה סוג של השקעה מתאים לי – השבחה, השכרה – אלה העיקריים
5. ‏מה רמת הסיכון שאני מוכן לקחת? מה המשמעויות שלה על ההתנהלות הפיננסית, האישית… בחיים שלי? והאם אני אוכל לישון בשקט בלילה בידיעה שלקחתי את הסיכון הזה?

עוד קצת המלצות:

אחרי שעניתי לעצמי על השאלות האלה וכדאי להתייעץ עם שניים/ שלושה מומחים בתחום שהם אנשי מקצוע שזה העיסוק שלהם – השקעות נדל"ן בארה"ב.
לרציניים אנחנו ממליצים להיפגש גם עם רו"ח אמריקאי (יש מעולים בארץ) שיוכלו להסביר לכם את המשמעות של הרווח על המיסוי שלכם בארץ ובחו"ל.

אם קרה ורימו אתכם או שיש לכם חשד כזה חשוב לבדוק את המצב שלכם לעומק עם אנשי מקצוע שיוכלו לייעץ לכם בצורה מקצועית ונטולת רגש שבמקרה הזה רק משבש את יכולת קבלת ההחלטות שלנו. במקרים מסויימים מומלץ גם להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בנדל"ן בארה"ב – כמעט תמיד זה שווה את העלויות של העו"ד❗

הידעת שלכל מחוז בארה"ב יש אתר אינטרנט שבו ניתן לבדוק את הרישום של הנכס שלך? הנה לדוגמא מחוז Marion

לסיכום…

לסיכום למרות שקוראים לזה הכנסה פאסיבית היא לא באמת פסיבית ולנו בתור משקיעים יש אחריות והעשייה אקטיבית בתהליך.
כדאי להבין שרובנו מרגע שנבנו שנפלנו קורבן לתרמית מנהלים תוך רגש והוא מסוכן מאוד ומשבש את יכולת קבלת ההחלטות שלנו ולכן כדאי לפנות אל אנשי מקצוע אובייקטיביים מומחים בתחומם שיוכלו להכווין אתכם לפתרון שהכי נכון עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *